loading...

خرید کادو تولد

کادو تولد چی بخریم؟

آشنایی با عیب های چرخ خیاطی

نازنین بازدید : 6 پنجشنبه 11 دي 1399 نظرات (0)روش رفع عیب های چرخ خیاطی,نکاتی برای استفاده از چرخ خیاطی

تظیم نبودن درجه كشش نخ باعث پارگی نخ ماسوره می شود

 

کار با چرخ خیاطی کار نسبتا ساده ای است اما نیاز به آموزش و دقت دارد. در زمان خرید چرخ خیاطی معمولا یک دفترچه راهنما ارائه می شود که نحوه کار با دستگاه در آن توضیح داده شده است. در هنگام کار با چرخ خیاطی ممکن است گاها با مشکلاتی مواجه شوید که در این مقاله نکاتی را در مورد عیب یابی و تعمیر چرخ خیاطی برای شما کاربران عزیز ارائه خواهیم کرد.

عیوب و "تعمیر چرخ خیاطی":

دوستانی كه خیاطی می کنند احتمال دارد مشكلات زیادی در حین خیاطی كردن برایشان پیش بیاید. یكی از مشكلات رایج است كه سبب سردرگمی و وقفه در كار می شود. در این هفته می خواهیم تعدادی از فنون رفع عیوب معمول چرخ خیاطی را به شما بگوییم.

 

سعی كنید‌ همیشه از نوع نخ مناسب با ماشین دوخت استفاده كنید تا بخیه ها خوب دوخته شود.

 

اگر نخ روی كار جمع شد و بخیه ها شل بود علت آن این است كه نخ روی چرخ سفت شده و نخ ماسوره شل است.


اگر نخ زیر در نوک بخیه ها شل است، دستگاه تنظیم كشش نخ را حركت دهید و امتحان كنید تا دوخت مرتب شود.

 

علت جا افتادن بخیه ها، کندی و کجی سوزن، کلفت بودن نخ نسبت به سوزن، کند یا فرسوده بودن فلاب ماکو، سوزن اشتباه نخ شده است، اشتباه قرار گرفتن جهت سوزن، کوتاهی یا بلندی بیش از حد سوزن می باشد.

 

اگر نخ ماسوره در حین خیاطی پاره شد، درجه كشش نخ تنظیم نیست ممكن است نخ ماسوره از جای خود خارج‌ و به اطراف افتاده و مانع گردش ماسوره در ماكو شود.

 

اگر چرخ در حین كار كردن گیر كرد و حرکت نکرد، علت آن گیر کردن و جمع شدن نخ در ماسوره و پیچیده شدن نخ دور ماکو. البته ممکن است به دلیل اتمام روغن چرخ نیز باشد.

 

چنانچه نخ پاره شود، ممكن است به این دلایل‌ باشد: درجه كشش نخ تنظیم نیست. نوك سوزن كند یا خم شده است. سوزن بیش از حد پایین بسته شده است. سوزن برعكس بسته شده است. نخ قرقره گره دارد یا ضخامت نخ‌ رو و ماسوره متفاوت است.

اما اگر حس كردید بخیه ها نامرتب و بزرگ و كوچک است، نخست گرد و غبار روی كار و ماسوره و ماكو را زدوده سپس ادامه دهید. ممكن است سوزن در جای صحیح خود قرار نگرفته باشد. فنر پایه شل نشده باشد. ممكن است سوزن از جهت اشتباه نخ شده باشد. استاندارد بودن سوزن را چك كنید.

 

اگر دوخت ها کوچک و بزرگ شدند علت های آن عدم تنظیم صحیح سوزن، نخ کردن نادرست سوزن، عدم استفاده از سوزن استاندارد، وجود گرد و غبار بر روی بخش ماکو و ماسوره در چرخ خیاطی و همچنین شل شدن فنر پایه می تواند منجر به بروز این مشکل شود.

 

علت دوخت نامناسب ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیافتد. برای مثال اگر دوخت ایجادشده بر روی پارچه باعث ایجاد یک سوراخ بزرگ شود به این معنی است که سوزن مورد استفاده، مناسب این نوع پارچه نیست و برای آن بزرگ است.

 

اگر چرخ در حین كار صدا می كند، ممكن است روغن چرخ تمام شده یا از روغن مانده استفاده شده است.

 

اگر چرخ خیاطی شما صداهای غیر معمولی داشت مانند ضربه زدن و یا کوبیدن به این معنی است که چرخ خیاطی نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. در صورت استفاده مداوم از چرخ خیاطی پرزهایی داخل چرخ خیاطی جمع می‌شود که لازم است با استفاده از قلم‌مو آن‌ها را از بین برد. علاوه بر این چرخ خیاطی باید هر چند مدت یکبار روغن زنی شود. تعمیر و نگهداری مداوم از چرخ خیاطی عمر آن را افزایش می‌دهد.

اگر در موقع دوختن سوزن بشكند ممكن است سوزن در محل خود شل شده باشد یا به چرخ نخورد. از درست بودن محل قرار گرفتن سوزن مطمئن شوید. ممكن است سوزن كج شده باشد. دوباره نخکشی رو و زیر را انجام دهید.

 

این امكان نیز وجود دارد كه اندازه سوزن با ضخامت نخ و پارچه مناسب نباشد.

 

آشنایی با عیوب چرخ خیاطی,چرخ خیاطی

 بعد از دوخت هر لباس، چرخ خیاطی را تمیز كرده اگر نیاز بود آن را روغن كاری كنید

 

 
برای اینكه كار با چرخ خیاطی راحت تر باشد به چند نكته توجه كنید:

 چرخ خیاطی را مکانی قرار دهید كه دارای نور طببعی یا مصنوعی كافی باشد.

 چرخ خیاطی را روی میز بگذارید و از صندلی مناسب برای كار استفاده كنید.

 

 در كنار چرخ خیاطی خود یک سطل مخصوص ریختن ضایعات پارچه و نخ قرار دهید.

 از خم شدن پشت چرخ خیاطی خودداری كنید. سوزن و سنجاق ته گرد را به لب نگذارید. پارچه خیاطی را برای برش زدن بهتر است روی میز پهن كنید و برش بزنید.


 اگر با پارچه سفید كار می كنید بهتر است قبلا دست هایتان را كاملا بشویید و خشک كنید.

 

 بعد از روغن کاری چرخ خیاطی حتما پارچه های بدون استفاده را بدوزید تا روغن ها به آن ها بریزد و پارچه های لباس هایتان کثیف نشوند.


 بعد از هر ساعت كار طولانی کمی نرمش كنید و راه بروید.

 بعد از دوخت هر لباس، چرخ خیاطی را تمیز كرده اگر نیاز بود آن را روغن كاری كنید. بلافاصله بعد از روغن کاری چرخ خیاطی از آن استفاده نکنید.


 اگر دفعه اول است كه از چرخ خیاطی تان استفاده می کنید، بهتر است ابتدا كمی تمرین كنید. برای این كار یک تکه پارچه تهیه كنید كه نه زیاد نازک و نه زیاد كلفت باشد، سپس آن را با مل خیاطی خط كشی كنید و با رنگ مخالف پارچه سعی كنید از روی خطوط بدوزید.

منبع:

نکاتی جالب که هنگام خریدن حلقه ازدواج

نازنین بازدید : 6 یکشنبه 07 دي 1399 نظرات (0)

 

حلقه ازدواج , مدل حلق

 

اگر در شرف متاهل شدن هستيد حتما اين مطلب را بخوانيد.خرید حلقه ازدواج یکی از اجزای مراسم ازدواج است که خرید آن اگرچه آسان به نظر می‌رسد، ولی معمولا وقتی پای خریدش به میان می‌آید، وسواس بیش از اندازه مانع این می‌شود که انتخاب راحت و درستی داشته باشیم. این مطلب سعی می‌کند با زبانی ساده و کاربردی، به‌شما کمک کند در خرید طلایی‌ترین حلقه عمرتان موفق عمل کنید.

 

1- حلقه با انگشتر فرق دارد

 

از همان اول دنبال انگشترهای بزرگ و پرنگین نباشید. آنها حلقه به شمار نمی‌آیند. حلقه خیلی ظریف است و روی آن یک ردیف نگین و یا یک نگین درشت کار شده است. شما حتی می‌توانید یک حلقه طلایی ساده را به عنوان حلقه ازدواج‌تان انتخاب کنید. بعدا می‌توانید برای جشن ازدواج یک انگشتر پرنگین را برای روی حلقه ازدواج‌تان بخرید. دقت کنید که حلقه و انگشتر شما باید با یکدیگر هماهنگی رنگ و جنس داشته باشند.

 

2- حلقه‌تان را سفارش بدهید

 

اگر خیلی نسبت به رنگ و شکل حلقه ازدواج‌تان حساس هستید و مدل‌های موجود در بازار را نمی‌پسندید، می‌توانید یک مدل حلقه ازدواج‌ را که می‌پسندید پیدا کنید و یک جواهرسازی معتبر پیدا کنید و از او بخواهید عین آن حلقه را برایتان بسازد. دقت کنید حتما مهم است جواهرساز شما در این کار متبحر باشد و حلقه شما را دقیقا با همان ظرافت مورد نظرتان بسازد.

3- حلقه‌های جفت بخرید

بعضی سلیقه‌ها معمولا دنبال حلقه‌های یک جور برای عروس و داماد نمی‌گردند چون در این صورت چون حلقه‌ها جفت هستند، حلقه عروس کمی مردانه و حلقه داماد کمی خصوصیات زنانه خواهد داشت ولی اگر شما به دنبال یک حلقه زنانه باشید، می‌توانید آن را خیلی ظریف و زنانه انتخاب کنید.

 

4- به نگین‌ها دقت کنید

 

وقتی می‌خواهید یک حلقه بخرید به نگین‌های آن خوب دقت کنید. بهتر است هر نگین در یک قاب از جنس طلا، محکم شده باشد چون در غیر این صورت احتمال افتادن و جدا شدن نگین‌ها بیشتر است. نگین‌هایی که با چسب به انگشتر چسبیده شده‌اند ممکن است با ضربه و زمین خوردن حلقه شما جدا شوند و مسلما دوباره جایگزین کردن این نگین‌ها گران تمام می‌شود.

 

5- یک سایز بزرگ‌تر بخرید

 

وقتی برای خرید حلقه می‌روید، حلقه‌هایی را بخرید که برای دست شما تنگ و جفت و جور نباشند. بالاخره قرار است شما این حلقه را یک عمر به دست کنید. در طول این سال‌ها ممکن است چاق شوید و حلقه شما دیگر قابل استفاده نباشد. اگر حلقه شما اندکی گشاد باشد می‌توانید آن را تنگ کنید ولی به دست کردن حلقه تنگ خیلی دشوار است

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/interesting-tips-buying-wedding-rings.html

برای خرید کردن برنامه ریزی کنید

نازنین بازدید : 6 یکشنبه 07 دي 1399 نظرات (0)

 

 

خرید,طرز خرید

 

 

هنگامی که قصد خرید کالایی را دارید شاید در آن لحظه تنوع موجود در جنس، فرم و دیگر خصوصیات ظاهری، کاربرد و بسیاری نکات دیگر راجع به آن را مدنظر قرار نداده ولی پس از مراجعه به فروشگاه های مربوطه به یک باره با انبوه متنوعی از آن کالا مواجه می شوید که ممکن است تصمیم گیری شما را سخت کرده و یا با توجه به محدودیت زمانی باقی مانده و شلوغی خیابان ها در این روزهای پایانی سال، مجبور به انتخابی عجولانه شوید که در نهایت به پشیمانی بینجامد.

 

حال تصور کنید حاصل این تصمیم ناگهانی و نادرست یکی از لوازم دکوراسیونی کاربردی مانند سرویس مبلمان باشد در این صورت چقدر مشکل ساز خواهد شد، زیرا با وجود نامناسب بودن این قبیل لوازم به هر دلیل معمولاً امکان تعویض و یا پس دادن وجود نداشته و به طور کلی به جهت بزرگ بودن ابعاد آنها چندان هم راحت نیست؛ لذا مجبور خواهید شد آن را با تمام مشکلاتش در فضای خانه تان تحمل کنید.

 

در همین راستا اگر شما نیز در این روزهای پایانی اسفندماه قصد خرید سرویس مبلمانی را برای خانه تان دارید، هنگام تنظیم این لیست مذکور به نکات زیر نیز توجه کنید:

 

۱ در مراحل تصمیم گیری و انتخاب، ویژگی های محیط تان را نیز در نظر بگیرید:

 

شرایط فضایی که در فکر خرید مبلمانی برای آن هستید، مانند وسعت و نور، نقش موثری در انتخاب رنگ، طرح پارچه، ابعاد، مدل، سبک و دیگر مشخصات یک سرویس مبلمان مناسب آن محیط دارا است که به پاره ای از آنها به اجمال اشاره خواهیم کرد:

 

 

الف) تاثیر ویژگی های مکان در انتخاب رنگ مبلمان: به طور کلی یک مبل از یک اسکلت اصلی چوبی یا فلزی و مقداری پارچه تشکیل شده است که با توجه به مدل آن، میزان کاربرد هر یک از این دو نسبت به هم متفاوت بوده و در نتیجه شما شاهد نمای بیشتری از چوب یا فلز و یا حتی پارچه (در مبلمان تمام پارچه) خواهید بود ولی به هر حال رنگ غالب موجود چه در پارچه چه در چوب یا فلز، می بایست با توجه به شرایط یاد شده مکان موردنظر انتخاب شود.

 

به عنوان مثال در صورتی که نور موجود در فضا کم باشد شما با محدودیت در انتخاب رنگ پارچه و یا چوب و فلز مواجه خواهید بود. به این ترتیب که برای فضاهای کم نور انتخاب مبلمانی با پارچه و یا اسکلت تیره رنگ، نه تنها محیط را تاریکتر می کند بلکه به لحاظ دیداری از وسعت آن نیز می کاهد. حال آنکه برعکس اگر در چنین محیطی مبلمانی به رنگ روشن چیده شود، نور موجود در فضا افزایش یافته و مکان نیز بزرگتر جلوه خواهد کرد. حال در مورد فضاهایی که از نور کافی بهره مند هستند تنها عاملی که می تواند مانع انتخاب رنگ های تیره شود، کم بودن وسعت فضا است یعنی با وجود آنکه یک محیط از نور زیادی هم بهره مند باشد ولی از آنجایی که رنگ های تیره علاوه بر جذب نور خاصیت کوچک کردن فضا به لحاظ دیداری را نیز دارا هستند، کاربرد مبلمان تیره در فضای کوچک و حتی پرنور نیز جایز نیست. حال ذکر این نکته ضروری است که در مقایسه میان دو ویژگی نور و وسعت یک فضا، اهمیت وسعت بیشتر است.

 

 

زیرا مشکل کمبود نور تنها به اوقات روز اختصاص داشته که آن هم در صورت تمایل با کمک نورپردازی مصنوعی قابل جبران است. بنابراین اگر فضای مورد نظر شما نیز با وجود وسعت زیاد از نور کافی به هنگام روز برخوردار نیست، در صورت تمایل می توانید مبلمانی با رنگ تیره در محیط بچینید به شرط آنکه نورپردازی مناسب هم در روز و هم در شب انجام پذیرد.

 

ب) نقش محیط در انتخاب طرح پارچه مبلمان: همان ویژگی های فضا که در انتخاب رنگ مبلمان تاثیر می گذارند (وسعت و نور)، در انتخاب طرح پارچه آن نیز موثر هستند.

 

در یک مبلمان بیشترین سطح امکان پذیر برای کاربرد طرح و نقش، پارچه آن است لذا پارچه انتخابی به لحاظ طرح هم می بایست با اسکلت مبلمان (در مبل های ترکیب چوب و پارچه یا فلز و پارچه) به لحاظ مدل، سبک و رنگ هماهنگ باشد و هم با توجه به شرایط محیط انتخاب شود.

به عنوان مثال انتخاب پارچه ای برای مبلمان تمام پارچه که دارای طرح های پر و فشرده و رنگ های تند و تیره است هم فضایی شلوغ و درهم ایجاد می کند و هم از نور و وسعت ظاهری محیط موجود می کاهد در صورتی که طرح های خلوت و رنگ های ملایم برای فضای کوچک عکس نتایج فوق را خواهد داشت و در ضمن محیطی آرام و دلپذیر را سبب می شود ولی این موضوع به این معنا نیست که هرگز از طرح های شلوغ در فضای نه چندان بزرگ و حتی کوچک استفاده نشود بلکه به کارگیری همان طرح ها برای حداقل یکی از اجزای سرویس، مانند کاناپه و یا دو مبل تکی اصلی، در کنار بقیه اجزا با پارچه ساده، عاملی برای ایجاد تنوع و ترکیبی زیبا و متفاوت خواهد بود.

منبع:

جلوگیری از جذب گرد و خاک در پارچه

نازنین بازدید : 9 یکشنبه 07 دي 1399 نظرات (0) 

پارچه,گردوخاک پارچه

 

پالتو، مانتو، چادر و شلوارهای مشکی، گرد و غبار محیط را به خود جذب می‌کنند، برای برطرف کردن این مشکل به راه‌حل ما عمل کنید.

 

پالتو، مانتو، چادر و شلوارهای مشکی، گرد و غبار محیط را به خود جذب می‌کنند. مواد نرم کننده و ضد الکتریسیته زیادی به بازار آمده است که برای برطرف کردن این مشکل استفاده می‌شود. بهتر است بدانید که مواد پاک کننده‌ی به جا مانده در پارچه باعث جذب گرد و خاک می‌شود. معمولاً در هنگام استفاده از مواد پاک کننده، کمتر از مقدار مواد توصیه شده در دستورالعمل کارخانه مصرف کنید و یا آبکشی را بهتر انجام دهید.

منبع:

https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/prevent-fabric-absorbing-dust.html

 

راهنمای خرید گاز

نازنین بازدید : 6 سه شنبه 25 آذر 1399 نظرات (0)

 

راهنمای خرید اجاق گاز,اصول خرید گاز


از همان زمان که اجاق‌های نفتی و چوبی و زغالی غذای اهالی خانه را می پختند تا به امروز که اجاق‌گازهای پیشرفته با کلی امکانات راهی آشپزخانه‌ها می‌شوند، اجاق قلب آشپزخانه هر خانه‌ای محسوب می‌شده است.

همين حالا هم اگر سری به بازار بزنيد با انواع اجاق گازهاي كوچك و بزرگ مبله، روميزي يا روكار و توكار روبه‌رو خواهيد شد. خوشبختانه برندهاي ايراني زيادي هم بين برندهاي اجاق گاز پيدا خواهيد كرد كه نشان از فعاليت خوب توليدكننده‌هاي داخلي در اين زمينه دارد. اين بار به سراغ بازار گازهاي توكار رفته‌ايم تا سر از چند و چونشان دربياوريم.

اجاق، روي ميز بازار
تنوع حتي به شكل اجاق گازها هم سرايت كرده و از شكل‌هاي مستطيل هميشگي، آنها را به سمت اشكال هندسي چندضلعي و حتي دايره و نيم‌دايره سوق داده است. اجاق‌هاي توكار همانطور كه از اسمشان پيداست روي قسمتي از آشپزخانه مثل ميزهاي مخصوص يا كابينت‌ها نصب مي‌شوند و قابل جابه جايي نيستند.

 

تعداد شعله‌هاي گازهاي توكار از يك شعله شروع مي‌شود و به 6 شعله هم مي‌رسد. بيشتر اجاق‌هاي توكار، گازي هستند ولي چند برند داخلي و خارجي هم وجود دارند كه اجاق‌هاي برقي با صفحه‌هاي لمسي شيك و زيبا توليد كرده‌اند. رونق اين گازها 2 دليل دارد؛ يكي كم‌جا و جمع و جور بودن آنها نسبت به گازهاي مبله براي آشپزخانه‌هاي كوچك و ديگري شيك و زيبا بودن‌شان. ‌ كارايي و قدرت اين گازها هم با گازهاي بزرگ مبله فرقي ندارد و فقط فر ندارند.

پرفروش‌ترين مدل اجاق‌هاي توكار 4 و 5 شعله هستند. اجاق‌گازهاي توليد شده در داخل كيفيت بالايي دارند و به‌راحتي با برندهاي خارجي رقابت مي‌كنند؛ هم در تنوع و كيفيت و هم به‌خاطر خدمات پس از فروش و سرويس كاري قطعات توسط شركت‌هاي توليد‌كننده داخلي. سازگاري بيشتر برندهاي ايراني با سيستم گاز شهري هم مي‌تواند مزيت مهم ديگري باشد. اخوان، استيل البرز، داتيس، تابان و رزگاز تنها چند نمونه از برندهاي ايراني سازنده گازهاي توكار هستند. بقيه برندها هم خارجي‌اند و براي مثال مي‌توان لتو، سامسونگ، مكث، كن، ولكر، بوش‌و... را نام برد كه محصول كشورهاي آمريكا، اسپانيا، آلمان، ايتاليا و تعدادي از كشورهاي آسيايي هستند.

استيل يا شيشه؟ مسئله اين است!
گازهاي صفحه‌اي را مي‌توان به 2دسته گازي و برقي تقسيم كرد. يك تقسيم‌بندي ديگر هم براساس جنس صفحه گازهاست. از نظر جنس، اجاق گازهاي توكار به دسته‌هاي استيل، شيشه‌اي، سراميكي و تركيب شيشه با ديگر جنس‌ها تقسيم مي‌شود.

گازهاي استيل بين بقيه طرفدار بيشتري دارند چون هم زيبا و مقاومند و هم راحت تميز مي‌شوند و مواد غذايي روي سطح آنها نمي‌چسبد. استيل‌ها خود به 2 دسته ساده و آجدار تقسيم مي‌شوند. مدل‌هاي ساده براق و صيقلي‌تر هستند و به‌راحتي تميز مي‌شوند ولي امكان خش برداشتن‌شان هم زياد است. مدل‌هاي آجدار سطح خشن‌تري دارند كه پاك كردن روغن غذا را سخت مي‌كند و بعد از مدتي چرك مرده و كدر مي‌شود ولي در عوض ضد‌خش است.

مدل‌هاي شيشه‌اي هم همانطور كه از اسمشان پيداست صفحه شيشه‌اي دارند و زيبايي خاصي به اجاق گاز مي‌بخشند. شيشه‌هاي اين مدل‌ها نشكن است و قابليت تحمل درجه حرارت‌هاي بالا را دارد. شيشه اين اجاق‌ها بايد بعد از هر بار پخت‌وپز تميز شود تا اثرات لكه و چربي غذاها روي آنها نماند. شيشه‌هاي به‌كار رفته در اين مدل‌ها‌ حتي در اثر ريختن آب سرد روي صفحه داغ ترك برنمي‌دارند و به راحتي تميز مي‌شوند.

دسته سوم هم گازهايي با صفحه‌هاي سراميكي هستند. سراميك‌ها از مقاومت بالايي در برابر حرارت برخوردارند و حتي با ريختن آب سرد روي صفحه داغ هم ترك برنمي‌دارند و به راحتي تميز مي‌شوند. دربرابر چربي و گردوغبار و سايش مقاومند و طرفداران خاص خودشان را دارند. برخي از مدل‌هاي سراميكي با شيشه هم تركيب مي‌شوند.

دسته بعدي اجاق‌هاي برقي هستند. اين مدل‌ها ظاهري شيك‌ دارند و همانطور كه از اسمشان پيداست با برق كار مي‌كنند‌و به جاي پيچ‌هاي معمول شعله‌هاي اجاق، صفحه‌هاي لمسي و ديجيتال دارند. از نظر نشت گاز و اين مسائل، ايمني بيشتري نسبت به گازي‌ها دارند و به خاطر قدرت بالا، زمان پخت را هم كم مي‌كنند. عيب آنها هم اين است كه مبلغ قبض برق خانه‌ها را بالا مي‌برند و در زمان قطعي برق كارايي نخواهند داشت.

آتش خريد نگيردتان!
براي خريد اجاق گازهاي صفحه‌اي بهتر است نكات زير را درنظر داشته باشيد.
اگر دنبال يك اجاق شيك و جمع و جور مي‌گرديد، خوب است بدانيد كه ويژگي ديگر اين اجاق‌گازها كم مصرف بودن و داشتن ضخامتي تنها به اندازه 5تا 6سانتي‌متر است.
‌ اين مدل گازها فر‌ندارند و اگر قصد خريدشان را داريد بايد به فكر يك فر جداگانه براي آشپزخانه‌تان باشيد. البته اين بستگي به نياز شما دارد. خيلي‌ها از فر استفاده چنداني نمي‌كنند.


اجاق گازهاي روميزي به‌خاطر كارايي و امكانات پايين‌تر، ارزان‌تر ازتوكارها هستند و راحت هم جا‌به‌جا مي‌شوند. ولي اكثرا تعداد شعله‌هاي كم دارند و امكانات و زيبايي توكارها را هم ندارند. براي همين بيشتر به درد مكان‌هاي اداري و جاهايي كه پخت‌وپز كمي دارند مي‌خورند. براي خانه بهتر است از گازهاي توكار استفاده كنيد.


تعداد شعله‌هاي گاز را براساس فضاي آشپزخانه و تعداد افراد خانواده انتخاب كنيد. براي خانواده‌هاي پرجمعيت گازهاي 5 و 6 شعله و براي كم‌جمعيت‌ها 3 و 4 شعله بهترين انتخاب است. ‌
موقع خريد، ايمني گاز را هم درنظر بگيريد. اجاق گازهاي مجهز به فندك و ترموكوپل ايمني بيشتري دارند. ترموكوپل به محض خاموش شدن شعله به هر دليل، جريان گاز را قطع مي‌كند.


سعي كنيد در كل از برندهاي معتبر و باكيفيت و آنهايي كه خدمات پس از فروش دارند خريداري كنيد چون اجاق گاز از پرمصرف‌هاي خانه است و اگر مرغوب نباشد دائم بايد هزينه تعميرات را تحمل كنيد. نصب و راه‌اندازي اجاق را هم به شركت خودشان بسپاريد تا از گارانتي خارج نشود.
اجاق‌هاي برقي شيك و زيبا هستند و كارايي خوبي دارند ولي در كل به‌خاطر گران‌تر بودن هزينه برق نسبت به گاز مقرون به صرفه نيستند.


  منبع:
https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/how1-buy-gas1.html

نحوه سرپا ماندن در بحران های مالی

نازنین بازدید : 5 سه شنبه 25 آذر 1399 نظرات (0)برنامه ریزی درست در بحران های مالی,تکنیک هایی برای کم بودن درآمد

سرپا ماندن در بحران های مالی با برنامه ریزی درست

 
در بحران های مالی با یک برنامه ریزی درست می توانید سرپا بمانید.


- برنامه ریزی کنید
پس اندازی کنار بگذارید برای پرداخت مخارج ضروری زندگی در مدت شش ماه و مطمئن شوید پوشش بیمه تان کافی است. در دخل و خرج ماهیانه تان جایی برای موارد حساب نشده و ناگهانی منظور کنید. بر برنامه تمرکز کنید؛ نتایج خود به خود به دنبال این خواهندآمد.

- نخست بدهی تان را به خودتان بپردازید
به محض اینکه حقوق گرفتید، پس اندازتان را کنار بگذارید. اگر می توانید، چک بکشید و آن را مستقیما به حساب پس اندازتان واریز کنید؛ پیش از آنکه حتی چشمتان به حقوقتان بیفتد.

- پول بیشتری درآورید
شغل دومی پیدا کنید، اضافه کاری کنید یا برای افزایش حقوقتان اقدام کنید، افزایشی که مدت ها پیش باید به شما تعلق می گرفت.

- پاره ای از دارایی های خود را بفروشید
پیانوی بزرگتان را بفروشید یا خرت و پرت هایتان را جمع کنید و آنها را در پارکینگ حراج کنید. با تبدیل برخی از مایملک خود به پول نقد و حاضر و آماده، ممکن است بتوانید برخی یا حتی همه هزینه های اضطراری تان را پرداخت کنید و از شرشان راحت شوید.

- روی سند منزلتان وام بگیرید
اگر مالک خانه ای هستید و می توانید از پس پرداخت ماهیانه ی دیگری بر بیایید، وام روی سند منزل شاید بخت تان را بگشاید.

- از دوستان واقوام قرض بگیرید
فقط باید شرایط وام را مکتوب و برنامه بازپرداخت منظمی برای آن تدوین کنید. در صورتی که با وامی به شکل سنتی آن سرو کار دارید، سود و کارمزد آن را بپردازید.

- به دنبال کمک تخصصی بگردید
اگر می بینید هیچ راه فراری نیست، به کارشناسان موسسه های مشاوره وام تلفن کنید.

- اعلام ورشکستگی کنید
اعلام ورشکستگی یک راه قانونی برای رتق و فتق اضطراری موقعیت مالی در شرایطی است که دیگر هیچ راهی برایتان باقی نمانده باشد.


  منبع:
https://www.beytoote.com/housekeeping/skill/afloat1-financial-crisis.html

روش تزیین جعبه کادو شیک

نازنین بازدید : 4 شنبه 22 آذر 1399 نظرات (0)

تزئین جعبه کادو جایی است که می توانید خرید جعبه کادویی خلاقیت خود را نشان دهید و احساسات خود را با دست به طرف مقابل منتقل کنید. در این مقاله ما 9 ایده دکوراسیون شیک را به شما آموزش می دهیم که می توانید از آنها برای تزئین جعبه کادو و کفش و ... استفاده کنید.

 

و خبر خوب این است که آموزش های این مقاله شامل انواع جعبه ها مانند تزئین جعبه های کادو برای آقایان ، دختران ، ولنتاین و موارد دیگر می شود. همچنین به یاد داشته باشید که تزئین جعبه با دستان خود برای شخص مقابل بسیار ارزشمند است.

 

پس با ما همراه باشید.

 

نکات مهم در درس تزیین جعبه کادو

مواردی که در این بخش می گوییم باید قبل از هر نوع تزئین جعبه کادو به خاطر بسپارید:

 

هنگام تزئین جعبه کادو ، موضوع را دنبال کنید

بیشتر مراسم ها ، مهمانی ها و رویدادها دارای مضمون خاصی مانند شب یلدا ، روز ولنتاین ، فارغ التحصیلی و ... هستند. در این صورت ، حتماً تم مراسم را در نظر بگیرید تا ایده ای در مورد رنگ و انتخاب عناصر برای تزئین جعبه به شما بدهد.

 

به علایق گیرنده توجه کنید

به کی میدی؟ به یاد داشته باشید که رنگ ها ، طرح ها و مضامین متناسب با علایق طرف مقابل را انتخاب کنید تا از جزئیات شما تعجب کند. همچنین خوشبختی او نه تنها از هدیه شما نیست ، بلکه جعبه کادو و تزئین آن نیز او را متعجب و خوشحال خواهد کرد.

 

جعبه کادو را متناسب با فصل و موضوع تزئین کنید

رنگ مناسب برای تزئین هدیه در بهار

اگر در بهار هدیه می دهید ، استفاده از رنگ های روشن تر مانند صورتی ، زرد ، آبی روشن ، سبز روشن یا بنفش روشن انتخاب خوبی است. سفید همچنین یک رنگ بهاری عالی است.

 

رنگ مناسب برای تزئین هدیه در پاییز

اگر در پاییز هدیه می دهید ، سعی کنید از رنگ های گرم مانند طلایی ، نارنجی ، قرمز یا قهوه ای استفاده کنید.

 

رنگ در تزئین جعبه برای عاشقان

رنگ هایی که برای تزئین جعبه ولنتاین انتخاب می کنید باید ترکیبی از قرمز ، صورتی و سفید باشد.

 

رنگ جعبه کادو برای هالووین

برای مطابقت با موضوع مهمانی هالووین ، ترکیب رنگ شما هنگام تزئین جعبه باید دارای مقدار زیادی سیاه و نارنجی باشد.

 

 

 

برای انتخاب هدیه مناسب بخوانید: کدام هدیه تولد را بخریم؟ حتی برای کسی که می گوید من همه چیز دارم

 

9 ایده برای تزیین جعبه کادویی شیک به روشی ساده

در این بخش ما 9 ایده ارائه می دهیم و نحوه تزئین جعبه کادو با پارچه ، کاغذ رنگی ، مقوا ، روبان ، گل رز کاغذی ، دکوپاژ و ::

 

1. جعبه کادو را با پارچه تزئین کنید

برای دکوراسیون از پارچه استفاده کنید. با پارچه ، اسپری چسب ، قیچی ، خط کش و مداد می توانید جعبه ای درست کنید که تقریباً متناسب با هر کادویی باشد. می توانید از پارچه های باقیمانده دوخت و دوز یا حتی یک تی شرت زیبا که قدیمی است یا حتی می توانید پارچه های شیک بخرید ، استفاده کنید.

فقط مطمئن شوید که پارچه را متناسب با اندازه جعبه برش دهید. ابتدا الگو را از چهار طرف جعبه و زیر آن را با مداد و خط کش روی پارچه بکشید ، سپس آن را ببرید و سپس جعبه را اسپری کنید و سپس پارچه را روی آن بچسبانید.

 

۲. دکمه های ساخت جعبه کادو

اگر می خواهید خلاق باشید ، از دکمه هایی در اندازه ها و رنگ های مختلف (مانند آبی) استفاده کنید تا بافتی زیبا و پیچیده با سایه روشن به جعبه کادو بدهد. برای این کار به یک اسلحه چسب و یک ظرف پر از دکمه های مادربزرگ نیاز دارید.

 

توجه: هنگام استفاده از اسلحه چسب مراقب باشید ، زیرا اگر زیاد استفاده کنید ، حبابهای سفید مات در همه جای جعبه باقی می مانند. علاوه بر این ، اگر رنگ اصلی جعبه را دوست ندارید ، آن را با پارچه ، کاغذ ، رنگ و .. بپوشانید.

 

3. جعبه کادو را با گل رز کاغذی تزئین کنید

گل رزهای کاغذی پیشنهاد بسیار خوبی برای هدایای عاشقانه است. ساخت گل رز کاغذی از آنچه فکر می کنید آسان تر است. کاغذ ، قیچی و چسب همه چیزهایی است که شما نیاز دارید.

 

برای شروع:

تکه های کاغذ را برداشته و از نقطه ای در وسط کاغذ شروع کرده و دور آن نقطه دایره های تو در تو را رسم کنید بدون اینکه مداد را بردارید و مارپیچ شود. اگر گل رز بزرگی می خواهید ، فاصله ردیف ها باید زیاد باشد.

 

سپس ریمل را در امتداد خطوط برش دهید. سپس لبه های کاغذ را از مرکز مارپیچ به هم بچسبانید. آنها را کمی بچسبانید تا گل به سمت مرکز جمع شود و دقیقاً به شکل گلبرگهای طبیعی گل رز درآید.

کیک روز پزشک

نازنین بازدید : 4 شنبه 22 آذر 1399 نظرات (0)و چه زیباست امید مریضی که به دستان شفا بخشت دل بسته است با مهارتت باری دیگر قدرت خدا را به رخ بندگان می کشی
روز پزشک مبارك

 

عکس های کیک روز پزشک , کیک برا روز پزشک

کیک روز پزشک,تصاویر کیک روز پزشک

کیک مناسب روز پزشک

 

کیک برا روز پزشک, مدل کیک روز پزشک

تصاویر کیک روز پزشک, عکس های کیک روز پزشک

جدیدترین تصاویر کیک روز پزشک

 

تبریک روز پزشک, کیک سالروز روز پزشک

کیک مناسب روز پزشک, مدل کیک ویژه روز پزشک

عکس های کیک روز پزشک

 

مدل کیک های زیبای روز پزشک, تبریک روز پزشک

کیک سالروز روز پزشک, کیک مناسب روز پزشک

کیک روز پزشک

منبع:

7 نکته برای فرار از موقعیت های اضطراری

نازنین بازدید : 4 شنبه 22 آذر 1399 نظرات (0)

 

فرار از بلایای طبیعی, روش فرار از بلایای طبیعی

نکاتی برای فرار از موقعیت های خطرناک و اضطراری

 

زندگی فقط با شرایط غیرمنتظره پر شده است و می توانید همیشه در موقعیت های خطرناک و ترسناک قرار بگیرید. خوشبختانه، شما لازم نیست که یک فرد حرفه ای باشید تا از وضعیت اضطراری خارج شوید. نکات زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند هر بحرانی را پشت سر بگذارید، حتی ممکن است بدون اینکه خدشه ای به شما وارد شود.

همیشه از شما می خواهیم احساس امنیت و آرامش کنید، بنابراین ما به شما کمک می کنیم لیستی از نکاتی را تهیه کنید که می تواند به شما در زنده ماندن در موارد اضطراری مختلف کمک کند.

 

1. هنگامی که در خیابان مورد حمله قرار می گیرید:

وقتی در مکان های عمومی هستید که می توانید مورد حمله قرار بگیرید، با جلوگیری از گوش دادن به موسیقی یا بازی با تلفن خود، حتماً آگاه باشید.

اگر مورد حمله قرار گرفتید ، اگر متجاوز شما اسلحه مانند چاقو یا لوله را بیرون می کشد، فرار کنید. تا حد امکان با صدای کمک بخواهید. فقط در صورت مواجه شدن با وضعیت زندگی یا مرگ، مانند قرار گرفتن در محل اسلحه، به مهاجم خود تسلیم شوید.

 

اگر قادر به فرار نیستید، سعی کنید به نقاط نرم روی طرف مقابل خود مانند چشم، گلو یا حتی کلیه آسیب بزنید. با خنجه زدن، گاز گرفتن یا حتی کشیدن موها می توانید به عنوان دفاع از خود به کار ببرید. ضربه زدن به بینی به خیلی مؤثر است، زیرا باعث تار شدن چشم و همچنین درد می شود. حمله به قسمت های پاها مانند مچ پا نیز می تواند در جلوگیری از حمله مهاجم به شما کمک کند.

 

فرار از حمله افراد, راههای فرار از حمله افراد

به نقاط نرم روی طرف مقابل خود مانند چشم، گلو یا حتی کلیه آسیب بزنید

 

2. هنگامی که شما گرفتار جریان آب (سیل) شده اید:

به طور کلی، فقط در مناطقی که نگهبانان نجات دارند وظیفه یاری برای کمک به شما را می رسانند شنا کنید.

اگر هنوز درگیر یک جریان قوی هستید، وحشت نکنید و سعی نکنید در برابر آن شنا کنید. بفهمید که از چه راهی جریان می یابد و عمود بر آن شنا کنید، این تنها راه فرار است.

 

هنگامی که کنترل خود را از دست دادید، خودتان را روی آب شناور کنید، زمانی که نیاز به نفس کشیدن دارید، سر خود را بالای آب نگه دارید. برای زنده ماندن و تلاش برای حفظ بیش از حد خود در واقع می توانید انرژی خود را هدر بدهید، بنابراین فقط دهان خود را کمی از آب دور کنید.

 

نجات یافتن از سیل, راههای نجات از سیل

زمانی که کنترل خود را از دست دادید خودتان را روی آب شناور کنید

 

3. هنگامی که در آب سرد گیر کرده اید:

اگر در هنگام سقوط هواپیما یا تصادف قایق جان سالم به در ببرید، ممکن است در معرض خطر آبهای خطرناکی قرار بگیرید. از آنجا که گرمای بدن تا حد زیادی از طریق سر شما از بین می رود، حتما آن را خشک و از آب بیرون نگه دارید.

اگر قادر به برگشت به ساحل نیستید، منتظر کمک باشید و بازوها و پاها را به معده خود بچسبانید.(این کار باعث می شود حرارت بدن دیرتر از بین برود)

 

اگر در کنار سایر افراد هستید، بهترین راه حل، گرم نگه داشتن یکدیگر است. پس از ترک آب، بهتر است هرچه سریعتر لباس های خود را با لباس های خشک جایگزین کنید.

 

فرار از آب های سرد, راههای نجات از آب های سرد

بهترین راه حل، گرم نگه داشتن یکدیگر است

 

4. هنگامی که در ساختمان سوزان هستید:

علامت خروج را پیدا کنید. مکانهایی مانند کارخانه ها یا نیروگاه ها معمولاً خروجی اضطراری مشخص دارند. برای خانه ها، تمام راه های ممکن را بدانید و از قبل یک طرح تخلیه را تهیه کنید.

هنگام برخورد با دود، روی زمین به سمت بیرون بخزید و سر خود را دقیقاً بالای زمین نگه دارید تا هوای پاک تنفس کنید. درب ها و فضاهای اطراف درب را با استفاده از قسمت پشتی دست خود آزمایش کنید و تنها در صورت احساس خنک بودن ادامه دهید.

اگر خود را در دام گرفتار دیدید، سعی کنید با سازمان آتش نشانی تماس بگیرید. اگر قادر به برقراری تماس تلفنی نیستید، از پنجره خود فریاد بزنید یا علامت بدهید.

منبع:

راهنمای خرید لباسشویی و نکات لازم برای خرید ماشین لباسشویی مناسب

نازنین بازدید : 10 جمعه 21 آذر 1399 نظرات (0)

 

خرید لباسشویی,خرید ماشین لباسشویی,انتخاب ماشین لباسشویی

 قبل از خرید لباسشویی به پارامترهای اصلی این دستگاه توجه کنید

 

نکاتی در خصوص خرید ماشین لباسشویی

داشتن اطلاعاتی درباره خرید لباسشویی فضای زیادی از حافظه شما را اشغال نمی کند اما همین اطلاعات کم می تواند از ضرر مالی بابت خرید ماشین لباسشویی نامناسب جلوگیری کند. بخش عمده ای از نکاتی که باید زمان خرید لباسشویی به آنها دقت کنید نکاتی هستند که با چند سال استفاده از لباسشویی ناخودآگاه به آنها پی می برید.

امروزه ماشین لباسشویی یکی از ضروری ترین و پرکاربرد ترین وسایل منزل می باشد. بهتر است قبل از خرید لباسشویی به پارامترهای اصلی این دستگاه توجه کنید.

 

انواع ماشین لباسشویی:

سه نوع مختلف برای انتخاب و خرید لباسشویی وجود دارد:

1. ماشین لباسشویی های درب از بالا معمولی (پرتابل)

2. ماشین لباسشویی درب از بالا به همراه خشک کن (دوقلو)

3. ماشین لباسشویی درب از جلو اتوماتیک که هر کدام معایب و مزایای خود را دارند.

 

1. ماشین لباسشویی درب از بالا معمولی:

راهنمای خرید ماشین لباسشویی,ماشین لباسشویی,خرید لباسشویی

در هنگام خرید لباسشویی به میزان مصرفی آب توجه کنید

 

در این مدل ها مخزن آب را پر می کنند و حرکت چرخشی همزن عمل شستشو را انجام میدهد. از مزایای این مدل ها قیمت کمتر نسبت به مدل های اتوماتیک می باشد و کاربرد راحت و آسان، سبکی آن، کوچکی و کم جا گیری در مدل های مینی واش از دیگر مزایای آن میباشد.

 

از معایب این مدل این است که به عنوان دستگاهی چند کاره کاربرد ندارد( یعنی فقط قابلیت شستشو دارد)، ظرفیت شستشوی 3 تا 7 کیلوگرم لباس را دارند، مصرف آب در مدل های لباسشویی درب از بالا زیاد است، نسبتا پر و سر و صدا کار می کنند و ظرفیت آنها می تواند نا متعادل باشد.

 

2. ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو:

خرید لباسشویی,انتخاب ماشین لباسشویی,راهنمایی برای خرید لباسشویی

در هنگام خرید لباسشویی درب از بالا دوقلو به همه نکات توجه کنید

 

این نوع از ماشین لباسشویی از روش معلق شدن برای شستشوی لباسها استفاده می کند. این نوع ماشین لباسشویی ها ظرفیت محدودی دارند به همین علت آب کمتری استفاده میکنند و با سرعت بالایی می چرخند و با تولید کف کمتر و استفاده مفید (بازدهی بالا) از مواد شوینده کار می کنند.

 

از مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو ظرفیت بالای آنهاست که تا 9 کیلو گرمی هم در برخی از مدل ها وجود دارد و بطور کلی این مدلها شستشوی بهتری دارند. داشتن خشک کن با سرعت بالا باعث کاهش زمان خشک شدن لباس در آنها می شود.

 

از معایب ماشین لباسشویی درب از بالا دو قلو این است که به دلیل سرعت بالای چرخاندن  ممکن است باعث به هم پیچیدن لباس و چروک شدن لباسها شود.

منبع:

تعداد صفحات : 13

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 127
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 0
 • بازدید امروز : 28
 • باردید دیروز : 1
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 34
 • بازدید ماه : 28
 • بازدید سال : 1,022
 • بازدید کلی : 1,523