loading...

خرید کادو تولد

کادو تولد چی بخریم؟

برای پیگیری کارت خودرو چه کار باید کنیم؟

نازنین بازدید : 4 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

نحوه پیگیری کارت خودرو نیز مانند پیگیری کارت سوخت خودرو، یکی از موضوعاتی است که خصوصا برای کسانی که به تازگی و برای اولین بار خودرویی را خریداری کرده اند، بسیار مورد سوال است. کارت خودرو به عنوان یکی از اسناد مهم و الزامی که همواره باید در هنگام رانندگی همراه راننده باشد، هویت خودرو و مالک خودرو را مشخص می کند و در بسیاری از مواقع مانع از انتقال خودرو به پارکینگ و اعمال قانون به صورت توقیف خودرو می شود و لازم است که مراحل ترخیص خودرو از پارکینگ را بعد از آن انجام دهید. بنابراین فارغ از موضوع پیگیری کارت خودرو، وقتی این کارت را دریافت کردید، همیشه و در همه حال آن را همراه خود داشته باشید تا دچار دردسر نشوید. پیگیری کارت ماشین کارت خودرو همان کارتی است که مشخصات خودرو اعم از نام مالک، شماره پلاک خودرو، شماره vin و بارکد پستی ماشین در آن درج شده است. این کارت همان کارتی است که در مراکز تعویض پلاک، خریدار برای تعویض آن و نامگذاری آن به نام خودش، هزینه پرداخت می کند و همان جا نیز هزینه پست را پرداخت می کند تا کارت ماشین به آدرس پستی اش ارسال شود. پس مشخص می شود که پیگیری کارت خودرو باید از طریق اداره پست انجام شود. در صورتی که این کارت مفقود شده و یا المثنی آن صادر شده باشد، باید انتظار افت قیمت ماشین را نیز داشته باشید.


نحوه پیگیری کارت خودرو

باید بدانید که برای تایید و تصحیح بانک اطلاعاتی راهور، سند و کارت خودروها به صورتی پستی به درب منزل مالک خودرو ارسال می شود تا به این ترتیب محل سکونت آنها به طور دقیق شناسایی و تایید شود. اگر کارت خودرو به دست مالک به هر دلیلی نرسد، کارت خودرو برگشتی محسوب می شود و برگشت می خورد. از آنجا که اداره پست مسئول تحویل کارت خودرو به متقاضی است، لذا پیگیری کارت خودرو باید از طریق اداره پست انجام شود. بهترین و موثرترین پیشنهاد برای اینکه کارت خودروی شما به موقع و بدون معطلی و دردسر به دستتان برسد این است که در هنگام تکمیل فرم درخواست کارت خودرو به نام خودتان (در مرکز تعویض پلاک)، حتما آدرس محل سکونت خود را دقیق و شفاف و حتما همراه با کد پستی درج کنید. ابهام داشتن آدرس محل سکونت یا کمترین و کوچکترین اشتباه در درج شماره کوچه یا پلاک یا کد پستی، باعث می شود که کارت شما به موقع به دستتان نرسد و در نهایت برگشت داده شود. در این صورت مجبورید برای برای دریافت آن به باجه های معطله اداره پست مراجعه کنید.


پیگیری کارت خودرو در سایت اداره پست

همان طور که گفتیم برای پیگیری کارت خودرو باید به سایت اداره پست مراجعه کنید. این سایت به آدرس http://post.ir خدمات و سرویس های بسیار زیادی را ارائه می دهد که تنها یکی از آنها پیگیری کارت خودرو است. اساسا اداره پست مدت بسیار زیادی است که در ارائه خدمات اینترنتی فعالیت می کند و در این زمینه بیش از هر اداره دیگری موفق عمل کرده است و بسیاری از سرویس های خود را فقط از طریق اینترنت ارائه می دهد و نیاز متقاضی را به طور کامل رفع می کند. بنابراین مطمئن باشید که پیگیری کارت خودرو شما از طریق این سایت بسیار ساده و راحت انجام می شود.


وقتی به سایت رسمی اداره پست به آدرسی که در بالا یاد کردیم، مراجعه کردید، باید در قسمت راست سایت و در ستون مربوط به "خدمات الکترونیکی پست" روی گزینه "رهگیری مرسولات سازمانی" کلیک کنید تا وارد صفحه جدیدی شوید. در صفحه ای که برای شما باز می شود می توانید مرسولات سازمانی (شناسنامه،کارت خودرو،کارت سوخت،گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه و ابلاغیه دیوان عدالت اداری) را رهگیری کنید. بنابراین از قسمت مربوطه برای پیگیری کارت خودرو، گزینه کارت خودرو را انتخاب کنید و پس از وارد کردن شماره پلاک خودرو و کد امنیتی، دکمه "جستجو " را فشار دهید و منتظر بمانید تا نتیجه برای شما نشان داده شود.

ویرایش دوباره آدرس و مشخصات برای مالکان خودرو

مشکل بسیاری از کاربران در مورد پیگیری کارت خودرو این است که آدرس آنها تغییر کرده است و آنها دقیقا نمی دانند که تغییر آدرس خود را کجا و چگونه باید اعلام کنند. برای این دسته از کاربران نیز توضیح می دهیم که برای اعمال تغییرات در آدرس باید به آدرس Rahvar120.ir/index مراجعه کنند. این آدرس مربوط به صفحه ای از سایت راهور 120 است که برای اعمال تغییرات در آدرس مالکان خودروها راه اندازی شده است. در این صفحه شما باید مشخصات خود را وارد کنید تا مدارک خودرو شما به آدرس جدید تان ارسال شود. در این راستا اداره راهور ناجا گزینه ای در این زمینه اضافه نموده است که در صورت وارد کردن هرگونه آدرس و مشخصات اشتباهی با کلیک بر روی گزینه ویرایش امکان تصحیح مشخصات اعم از آدرس، کد پستی، شماره تلفن و سایر مشخصات وجود داشته باشد. با وارد کردن اطلاعات خود در این بخش یا ویرایش آن پیگیری کارت خودرو ساده تر انجام می شود و کارت خودرو خیلی زود به آدرس شما ارسال خواهد شد. فقط این نکته را در نظر داشته باشید که با آی پی ایرانی وارد وب سایت ناجا شوید، زیرا با نرم افزار های تغییر آی پی نمی توان وارد وب سایت ناجا شد.

چگونه در تلگرام نظرسنجی برگزار کنیم؟

نازنین بازدید : 2 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

نظرسنجی یا رای گیری در تلگرام امروز با آپدیت 5.1.1 اضافه شد. این قابلیت جدید به شما امکان می‌دهد تا یک موضوع مشخص را به رای بگذارید و افراد به صورت ناشناس در آن شرکت می‌کنند و فقط متوجه می‌شوید چند نفر شرکت کرده‌اند و هر گزینه چند درصد رای آورده است.

مراحل ساخت نظرسنجی

در ابتدا وارد گروهی شوید که می‌خواهید در آن رای گیری کنید. سپس مانند تصویر پایین گزینه الصاق یا Attachment را انتخاب کنید.

رای گیری در تلگرام

حالا روی گزینه Poll یا رای گیری بزنید.

نظرسنجی تلگرام

در قسمت سوال یا QUESTION موضوع رای گیری را بنویسد.

در قسمت POLL OPTIONS هم گزینه‌ها را وارد کنید.

نظرسنجی تلگرام

در نهایت هم روی گزینه Send یا ارسال بزنید تا نظرسنجی در گروه و یا در کانال شما ارسال شود.

نظرسنجی تلگرام

نکات نظرسنجی تلگرام

نظر سنجی را می‌توانید در همه گروه‌ها بگذارید.

نظرسنجی را فقط در کانالی می‌توانید قرار دهید که امکان نوشتن مطلب در آن را دارید.

هر زمان که بخواهید می‌توانید پایان رای گیری را اعلام کنید. برای این کار کافی است روی نظرسنجی نگه دارید و سپس Stop Poll یا توقف رای گیری را انتخاب کنید. در این صورت دیگر هیچکس نمی‌تواند در نظرسنجی شرکت کند اما نتایج همچنان نمایش داده می‌شود.

چه افرادی شماره شما را در تلگرام گوشی خود دارند؟

نازنین بازدید : 3 سه شنبه 11 خرداد 1400 نظرات (0)

 حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از آنجایی که در شبکه های اجتماعی امکان دسترسی افراد مختلف به اطلاعات شخصی تان بسیار بالاست و هکرها و نفوذی ها اگر بخواهند برای شما دردسر ایجاد کنند به راحتی این کار را خواهند کرد پس می توان نتیجه گرفت حفظ حریم شخصی افراد و حفاظت از اطلاعات آن در مرحله اول نخستین موضوع مهمی است که شبکه های اجتماعی تلاش دارند برای آن برنامه ریزی دقیقی کنند.نحوه فهمیدن کسانی ک شماره ما را دارند در تلگرام هرچند دسترسی به اطلاعات شما از قبیل لیست مخاطبان، تصاویر و فیلم های موجود در گالری، موقعیت مکانی، شنود مکالمات، فیلمبرداری و عکسبرداری بدون اجازه شما در هنگام نصب انجام می پذیرد، اما اجازه این دسترسی ها جزئی از خاصیت برنامه های تعاملی و دیگر نرم افزارها برای ارائه خدمات به شما است.

حال این سوال پیش می آید که چگونه متوجه شویم چه کسانی شماره ما را در تلگرام، واتس آپ، لاین و دیگر شبکه های اجتماعی بر روی گوشی خود ذخیره کرده اند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در ابتدا برنامه ای که نصب می کنید به دلیل اینکه از شما برای ورود شماره تلفن می خواهد تا برای تکمیل درخواست شما برایتان رمز ورود بفرستد، به تمامی لیست مخاطبان شما دسترسی دارد تا شما متوجه شوید چه کسانی برنامه مدنظر شما را نیز نصب کرده اند.

سوالی که پرسیده می شود نشان از دغدغه مندی برای حفظ حریم شخصی دارد و باید بدانید که هیچ یک از شبکه های اجتماعی اجازه دسترسی دیگران را به شماره تلفن شما نخواهند داد، زیرا این امر نقض حریم خصوصی افراد به شمار می رود، در مرحله اول برنامه نویسان اجازه این کار را نخواهند داد اما به طور کلی روش درستی برای اینکه متوجه شوید چه کسانی شماره شما را ذخیره کرده اند وجود ندارد.

چگونه شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی کنیم

نازنین بازدید : 4 دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

سایر کاربران تلگرام تنها در صورتی می توانند شماره تلفن شما را در تلفن خود ذخیره کرده و مخاطبین خود را با تلگرام همگام سازی کنند. این شامل دوستان ، همه افراد در تماس تلفنی شما و هر کسی است که می خواهید شماره تلفن خود را با او به اشتراک بگذارید.

به عنوان مثال ، اگر دوست جدیدی در تلگرام ایجاد کنید یا به دوست خود نام کاربری بدهید ، آنها شماره تلفن شما را نمی بینند مگر اینکه شماره شما را داشته باشند. آنها فقط وقتی می توانند شماره شما را ببینند که اطلاعات مخاطب را به مخاطبین تلفن خود اضافه کرده باشید.

 مخفی کردن شماره در تلگرام

با این حال ، روشی وجود دارد که به شما امکان می دهد افراد را بدون نمایش شماره خود به مخاطبین خود اضافه کنید. برای پنهان کردن شماره تلفن تلگرام خود ، این مراحل را دنبال کنید:

Telegram را باز کنید و روی  “Settings ” ضربه بزنید.

روی “Privacy and Security ” ضربه بزنید و به  “Data Settings” ضربه بزنید.

“Sync Contacts.” را تغییر دهید.

مخفی کردن شماره در تلگرام

مخاطبین شما دیگر همگام سازی نخواهند شد و از مشاهده شماره شخصی خود جلوگیری می کنند.

 

شماره تلفن را در موبوگرام مخفی کنید

برای پنهان کردن شماره در موبوگرام ، این مراحل را دنبال کنید:

۱- ابتدا برنامه Mobogram را شروع کنید

۲- وارد قسمت تنظیمات موبوگرام ( Mobogram Settings ) شوید .

چگونه شماره را در تلگرام مخفی کنیم

۳- روی Ghost Mode Settings تپ کنید .

مخفی کردن شماره موبایل در تلگرام

۴- گزینه Hide Phone In Menu را فعال کنید . به این ترتیب مخفی کردن شماره تلفن در موبوگرام برای شما فعال می شود

راهنمای پیگیری کارت ماشین

نازنین بازدید : 3 دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

پیگیری کارت ماشین با پیامک

موثرترین روشی که افراد در روش های پیگیری کارت ماشین دنبال می کنند پیگیری کارت خودرو از طریق پیام کوتاه است. باید بگویم که برخلاف بسیاری از موارد مانند گزارش تخلف و … که می توان از طریق پیام کوتاه برای پیگیری کارت ماشین از طریق پیامک درخواست کرد

، هیچ شماره ای وجود ندارد و امکان پیگیری کارت ماشین از طریق پیامک وجود ندارد ، بنابراین که می توانید از پست یا کد USSD (# 110 #) برای درخواست کارت ماشین استفاده کنید. در زیر ، ما روش ردیابی را با دو روش ذکر شده توضیح خواهیم داد.

پیگیری کارت خودرو از طریق پست

بهترین راه برای درخواست کارت ماشین پیگیری از طریق پست است ، زیرا کارت خودرو شما به اداره پست تحویل داده می شود. این اطلاعات پلیس را تکمیل می کند ، یعنی. اطلاعاتی که به پلیس ارائه می کنید تأیید شده است ، شما پلاک خودرو را تغییر می دهید.

آدرس دقیق را به پلیس ارائه دهید تا کارت شما به اشتباه به آدرس دیگری ارسال نشود. برای پیگیری نامه نیازی به مراجعه به اداره پست نیست. سالهاست اداره پست خدمات اینترنتی برای پیگیری راه اندازی کرده است به مراحل زیر دقت کنید:

۱ابتدا به سایت اداره پست به آدرس https://www.post.ir وارد شوید.
۲پس از باز شدن صفحه مربوط به سایت اداره پست در صفحه اصلی در قسمت پایین در سمت راست در قسمت خدمات الکترونیک پست گزینه مربوط به رهگیری مرسولات سازمانی را انتخاب کنید. مقاله رهگیری مرسوله پستی را در این خصوص مطالعه نمایید.
۳پس انتخاب گزینه رهگیری مرسولات سازمانی در صفحه باز شده گزینه کارت خودرو را انتخاب کنید. (لازم به توضیح است در این قسمت خدماتی مانند کارت سوخت ، گواهینامه و … را نیز می‌‌توانید پیگیری کنید)
۴بعد از انتخاب گزینه کارت خودرو ابتدا شماره پلاک خودرو را وارد کنید سپس کد امنیتی را وارد کنید در نهایت گزینه جست و جو را بزنید تا از مراحل ارسال کارت خودرو خود مطلع گردید.
لازم به توضیح است به هر دلیلی اگر نتوانستید وارد سایت اداره پست شوید برای پیگیری کارت خودرو از طریق اداره پست می‌‌توانید شماره ۸۴۴۷۰۰۰۰-۰۲۱ که مربوط به واحد امور مشتریان اداره پست می‌‌باشد شماره گیری کنید و کارت خودرو خود را پیگیری کنید.
در زیر تصاویر مراحل استعلام کارت ماشین از طریق سایت اداره پست نشان داده می‌‌شود.

پیگیری کارت خودرو

پیگیری کارت ماشین از طریق سایت پست

پیگیری کارت ماشین از طریق کد دستوری USSD

روش دیگری برای این کار وجود دارد و آن  پیگیری کارت از طریق کد دستوری USSD است.

برای این کار باید بگویم که ابتدا کد دستوری # ۱۱۰ * را با تلفن همراه خود بردارید ، سپس گزینه دو را انتخاب کنید ، یعنی. خدمات در حال انجام ، سپس گزینه دو را انتخاب کنید ، یعنی. خدمات راهور ، و در آخر کارت ماشین را برای بررسی وضعیت کارت ماشین خود انتخاب کنید. لازم به ذکر است که این سرویس در حال به روز رسانی است و در حال حاضر فعال نیست و در آینده امکان استعلام وضعیت کارت خودرو از طریق کد USSD وجود دارد.

توجه: دلیل دیگر دریافت نکردن کارت خودرو استرداد آن است. دو دلیل ممکن است برای برگرداندن کارت شما وجود داشته باشد: ۱- آدرس اشتباه داده شود ۲- وقتی پستچی می رسد ، هیچ کس در آدرس داده شده کارت را دریافت نمی کند.

در هر دو حالت امکان بازگشت کارت اتومبیل وجود دارد که می توانید از طریق پست ردیابی کنید و بفهمید کدام شعبه دفتر پست است یا کدام پستچی مسئول آن است. بخاطر داشته باشید که اگر کارت اتومبیل خود را گم کرده اید ، حتماً فوراً عدم حضور آن را گزارش کرده و یک نسخه کپی درخواست کنید ، زیرا ممکن است کارت شما به دست دلالان بیفتد و آنها از آن سو mis استفاده کنند.

نتیجه گیری:

همانطور که گفته شد ، کارت خودرو یکی از مهمترین و حساس ترین اسناد هویتی خودرو است که نشان می دهد شما کاملاً مالک ماشین هستید و خودرو دزدیده نشده است ، اما اگر اتومبیل شما به دلیل خرید جدید کارت ندارد کارت ماشین را گم کرده و درخواست شما کارت کارت را پس از ۱۴ روز دریافت نکرده اید.

دریافت خلافی خودرو از طریق وبسایت راهور

نازنین بازدید : 4 دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

پلیس راهنمایی و رانندگی این کشور یک وب سایت برای جویا شدن تخلفات اتومبیل دارد. برای دریافت فرم تخلف خودرو می توانید به وب سایت پلیس راهور مراجعه کنید.

طبق اطلاعات منتشر شده در صفحه پرس و جو از این سایت ، اطلاعات موجود در این سایت آفلاین است و مربوط به سرورهای پلیس راهنمایی و رانندگی نیست و پایگاه داده این سایت به صورت هفتگی به روز می شود. یکی از مهمترین دلایل آفلاین بودن این بخش ، امنیت اطلاعات سیستم پلیس راهور است.

دریافت خلافی خودرو با شماره پلاک و موبایل

پس از پرداخت مبلغ جریمه ، پس از ۷۲ ساعت به سیستم پلیس راهور وارد می شود و پس از به روزرسانی بعدی می توانید رسید پرداخت را مشاهده کنید.

خوب ، پس از مراجعه به این وب سایت ، شما فقط باید کد ۸ رقمی پشت کارت ماشین خود را وارد کنید و سپس برای جلوگیری از ورود ربات ها ، کد captcha را وارد کنید و برای دیدن نتایج ، روی دکمه جستجو کلیک کنید. بودن.

پس از انجام مراحل ، میزان تخلف شما به شما نشان داده می شود که معمولاً مربوط به چند روز گذشته است و با استفاده از شناسه حساب و شناسه پرداختی که به شما ارائه می شود ، می توانید از خدمات پرداخت قبض Itor برای جمع آوری جریمه خود استفاده کنید .

کد ۸ رقمی که روی کارت ماشین قرار گرفته است

سامانه دریافت خلافی خودرو

وبسایت راهور

سایت پلیس راهبر

روش دوم: دریافت خلافی خودرو به صورت پیامکی

برای این که بتوانید میزان خلافی خودروی خود را به صورت پیامکی دریافت نمایید کافیست که کد ۱۷ رقمی VIN را که بر روی سند و یا کارت ماشین درج شده است را به یکی از شماره های زیر پیامک نمایید:

شماره اول: ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

شماره دوم: ۱۱۰۰۰۵۱۵۱

شماره سوم: ۳۰۰۰۵۱۵۱

سپس میزان خلافی شما به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت برای شما ارسال خواهد شد که با استفاده از آن می توانید قبض جریمه را پرداخت نمایید.

برای پرداخت قبض جریمه خودروی خود می توانید از وبسایت ایتور در بخش پرداخت قبض استفاده نمایید.

کد VIN روی سند خودرو

دریافت بارکد کارت ماشین با پلاک

 

کد VIN بر روی کارت خودرو

گرفتن خلافی خودرو

روش سوم: دریافت خلافی خودرو با مراجعه به دفتر پلیس +۱۰

برای دریافت گزارش تخلف از این طریق ، باید با خدمات پلیس +۱۰ تماس گرفته و درمورد تخلف با پرداخت مبلغ ۲۷ هزار تن همراه با حق غیبت ، یعنی ده هزار و پانصد تن ، در مورد تخلف س theال کنید. باید ۳ برگ باشد ، برای هر ورق باید دویست تن پرداخت کنید.

کادو تولد برای دختر خانم‌ها 20 ساله

نازنین بازدید : 4 یکشنبه 19 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

در مقاله‌های قبلی به شما ایده‌های خرید کادو برای آقایان و کادو برای خانم‌ها را معرفی کردیم. همچنین مطالعه مقاله کادو تولد پسر هم می‌تواند برای شما جالب باشد. حال در این پست قصد داریم که تعدادی ایده جذاب کادو تولد برای دختر خانم‌های جوان و نوجوان و همچنین کادو تولد مناسب برای دختربچه‌ها را به شما ارائه دهیم.

برای دیدن لیست کادو برای دختر 20 ساله اینجا کلیک کنید.

دخترها همیشه موقع هدیه گرفتن ذوق خاصی دارند، اما از آن‌جایی که همیشه انتخاب‌های متفاوتی دارند انتخاب یک کادوی مناسب برایشان کمی دشوار است. به همین دلیل قبل از خرید کادو باید گزینه‌های بسیار زیادی را در نظر بگیرید.

گاهی اوقات آن‌ها با کوچک‌ترین هدیه مثل یک شاخه گل رز شگفت زده و خوشحال می‌شوند اما زمانی که حوصله نداشته باشند با هیچ چیز حتی یک انگشتر الماس هم خوشحال نمی‌شوند. این‌ها ویژگی‌هایی ست که اکثر دختران دارند و هیچ‌گاه نمی‌توانید بفهمید که در هر زمان چه در دل آن‌ها می‌گذرد!

بنابراین سعی کردیم فهرستی از هدیه‌های مختلف را ارائه دهیم که می‌تواند لبخند را بر لب هر دختری صرف نظر از حالت یا انتظارش بیاورد.

yektanet-logo-sign
تبلیغ
خرید کفش تابستانه - با تخفیف ویژه
خرید کفش تابستانه - با تخفیف ویژه

مشاهده
ایده‌های عالی کادو تولد برای دختران جوان و نوجوان
1) دستبند الهام بخش
به‌عنوان کادوی تولد یک دستبند زیبا با یک پیام الهام دهنده حک شده بر روی آن به همسر، خواهر یا دختر خود هدیه دهید.

این دستبند نه تنها برای مچ دست ظریف او مناسب است بلکه باعث تشویق او به جنگیدن در هنگام بروز مشکلات نیز می‌شود.

با این هدیه به او اطمینان می‌دهید که از حمایت بی قید و شرط شما برخوردار است و همچنین به او القا می‌کنید که به خودش اطمینان داشته باشد.

کادو تولد برای دختر-دستبند اهام بخش-کادو تولد دخترانه مناسب
2) بالشتک مهتابی
یک کادوی تولد دخترانه متفاوت و البته زیبا و مطابق تکنولوژی روز. چراغ‌های LED درون این بالش‌ها باعث می‌شود که در تاریکی شب بدرخشد و جلوه بصری زیبا و دل‌نشینی در اتاق ایجاد کند.

کادو تولد برای دختر-بالش مهتابی-کادو تولد جالب برای دختر
3) ساعت هوشمند
این یکی از گران‌ترین هدیه‌های تولد است که مطمئناً همه دخترخانم‌ها از آن خوششان می‌آید و تا سال‌های طولانی نیز برایشان ماندگار است. این هدیه علاوه بر جنبه زیبایی کاربردی نیز هست.

کادو تولد برای دختر-ساعت هوشمند-کادو تولد مدرن دخترانه
4) عروسک‌های پشمالوی بزرگ
اکثر دختر خانم‌ها (نه همه) علاقه شدیدی به عروسک‌های پشمالو دارند. برای این دسته از دخترها هیچ هدیه گران قیمتی در جهان وجود ندارد که بتواند به اندازه این عروسک‌ها احساساتشان را تحریک کند. اگر دختری هم که شما می‌خواهید برایش کادوی تولد بخرید علاقه‌ مند به عروسک هست مطمئناً یک خرس یا هر عروسک پشمالوی بزرگ دیگر او را هیجان زده خواهد کرد.

کادو تولد برای دختر-عروسک پشمالو-هدیه تولد دخترانه دوست داشتنی
5) دفتر خاطرات
بسیاری از دخترها به دفتر خاطرات خود وابسته‌اند به ‌طوری‌که هیچ وقت آن را از خودشان دور نمی‌کنند. باور کنید یا نه او از دفتر خاطراتش با عشق و علاقه بسیار مراقبت می‌کند.

پس اگر دختر مورد نظر شما هم به نوشتن و ثبت خاطرات روزانه‌اش علاقه مند است می‌توانید به‌عنوان کادوی تولد یک دفتر خاطرات با جلد چرم به او بدهید که تا همیشه برایش باقی بماند؛ و هرگاه خاطره‌ای در آن می‌نویسد یا چشمش به آن می‌افتد به یاد شما بیافتد.

کادو تولد برای دختر-دفتر خاطرات-کادو تولد جالب و ماندگار
6) اسپیکر لمسی بی‌سیم
اسپیکر لمسی برای کسانی که از درگیر شدن با سیم‌های در هم گره افتاده متنفرند، می‌تواند هدیه تولد مناسبی باشد. این‌گونه آن‌ها می‌توانند با خیال راحت و بدون سر و کله زدن با سیم‌ها آهنگ موردعلاقه خود را گوش دهند.

کادو تولد برای دختر-اسپیکر لمسی-کادو تولد دیجیتالی برای دختران
7) مونوپاد
این یک واقعیت اثبات شده است که دخترها ( البته نه همه) عکس گرفتن به‌خصوص سلفی گرفتن را دوست دارند. پس مونوپاد می‌تواند یک هدیه تولد جالب و کاربردی برای این دسته از دخترها باشد تا به راحتی بتوانند در زاویه‌های مختلف از خودشان عکس بگیرند.

انواع فرش دستبافت ایرانی از نظر جنس

نازنین بازدید : 5 یکشنبه 19 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

از لحاظ مواد مصرف شده می توان قالی دستباف را در ۵ گروه دسته بندی کرد:

• پشمی: به فرشی که تار و پود آن از جنس پنبه و پرز آن پشمی باشد می گویند. لازم به ذکر است که در میان ایلات و عشایر به جای نخ پنبه از پشم استفاده می شود.

 https://carpetm.ir/فرش-دستبافت/

• تمام ابریشم: به فرشهایی که پرز و چله آن از ابریشم باشد، تمام ابریشم می گویند.

 

• گل ابریشم: در این گونه فرشها در نقش ها و دور حاشیه ها به جای پرز پشمی از ابریشمی استفاده می شود و معمولاً چله اینگونه فرشها از ابریشم است.

 

• کف ابریشم: در زمینه اینگونه فرشها به جای پرز پشمی از پرز ابریشمی استفاده می شود.

 

• سوف: نوعی قالی است که زمینه آن از پود ضخیم و نازک تشکیل شده و نقش گل و بوته ها پرز دار می باشد.
پیشنهاد ویژه
جذب فالوورر,افزایش فالوور,خرید لایک و کامنتجذب فالوور واقعی وفعال در اینستاگرامخرید کتاب کودکاسباب بازی فکری و آموزشی به تفکیک سنینمد و پوشاک,زیور آلات ، طلا وجواهر (سنگ های قیمتی،گردنبند، گوشواره ، دستبند و..)معرفی و خرید سنگهای ماه تولد

نام انواع فرش , تحقیق در مورد فرش دستباف
انواع طرح های فرش دستبافت

 

انواع فرش دستبافت ایرانی از نظر طرح‌ 
• طرح‌های آثار باستانی و ابنیه اسلامی : این گروه شامل تمام طرح‌هایی است که از نقوش و اشکال تزیینی بناها، عمارات و کاشیکاری‌های آن‌ها گرفته شده است. 

 

• طرح‌های شاه‌عباسی : اساس تمامی طرح‌های شاه عباسی بر مبنای کاربرد گل معروف شاه عباسی در این طرح است. گل‌های شاه عباسی به همراه بندهای ختایی و گاه تلفیقی با اسلیمی‌ها، انواع مختلفی از نقوش فرش را ایجاد می‌کنند. 

 

• طرح‌های اسلیمی : فرم اصلی این طرح‌ها بر پایه گردش منظم و نقوش اسلیمی است. طرح‌های اسلیمی دارای انواع و اشکال مختلفی است که خود مورد طبقه بندی قرار می‌گیرد.

 

• طرح‌های قابی : فرش با اشکال هندسی، مربع و لوزی، شبکه بندی می‌شود و در داخل هر یک از این خانه‌ها نقش مایه‌هایی از قبیل گلدان گل، بته، شاخهٔ گل، درختانی مانند سرو و بید، پرندگان و … ترسیم می شود. 

 

• طرح‌های اقتباسی : اغلب طرح‌های این گروه شباهت زیادی به طرح‌های فرش مناطق مرزی ایران و کشورهای همسایه دارد، ایرانیان با استفاده از هوش و ذکاوت خود تغییراتی در آن به وجود آورده‌اند. به همین دلیل به طرح‌های اقتباسی معروف‌اند.

 

• طرح‌های افشان : اشکال و اجزا تشکیل دهنده بیشتر طرح‌ها به صورت پیوسته و بدون انقطاع ترسیم می‌شود در حالی که در طرح افشان اجزاء تشکیل دهنده طرح به صورت پراکنده و جدا از هم ولی با فاصله منظم از یکدیگر طراحی می‌گردند. در این طرح همهٔ بند و گل و برگ‌ها در متن فرش به صورت افشان و پراکنده بوده و هیچ‌کدام از گل و برگ‌ها دارای قرینه نمی‌باشند. 

 

• طرح‌های بته‌ای : از طرح‌های معروف و موفق در طرح قالی، که علاوه بر ایران در هندوستان نیز رواج دارد. اندازهٔ بته‌ها متفاوت است. گاه آنچنان بزرگ است که چند بته برای کل فرش کافی است ولی در بیشتر موارد بته‌ها با اندازه‌های کوچک در ردیف‌های موازی در متن فرش یا در حاشیهٔ قالی دیده می‌شوند. 

 

• طرح‌های ایلی و عشایری : این طرح‌ها عموماً توسط عشایر ایران بافته می‌شوند و اغلب نگاره‌ها و تزیینات طرح برگرفته از ذهن قالیبافان است.  

دانلود برنامه اسناب چات

نازنین بازدید : 6 چهارشنبه 15 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

Snapchat بهترین و جذاب ترین راه برای به اشتراک گذاشتن لحظات خود با دوستان و آشنایان است. برای نصب و بارگیری SnapChat ، بروزرسانی جدید اندروید جدید ۲۰۲۱ ، با ما همراه باشید.

Snapchat را نصب و اجرا کنید ، عکس یا فیلم خود را بگیرید ، متن را روی آن قرار دهید و سپس آن را برای دوستان و آشنایان خود ارسال کنید. به همین راحتی! عکس ها و فیلم هایی که برای اسنپ ارسال می کنید Snap نامیده می شوند. همچنین می توانید از فیلترها ، لنزها ، شکلک ها و دیگر جلوه های جذاب Snapchat برای عکس ها و فیلم های خود استفاده کنید.

SnapChat یکی از قدیمی ترین سیستم عامل های به اشتراک گذاری پرونده رسانه های تلفن همراه است که توسط Snap Inc توسعه یافته است. با بارگیری و نصب اسنپ چت ۲۰۲۱ و مشاهده آن ، می فهمیم که بیشتر ویژگی هایی که در اینستاگرام دیده ایم از این برنامه الگو گرفته اند.

یکی از ویژگی های جالب اسنپ چت امکان تعریف زمان دلخواه برای نمایش عکس ها و فیلم های شما برای گیرندگان است ، که آنها فقط تا زمان دلخواه و پس از پنهان شدن زمان در سرورهای اسنپ چت می توانند عکس ها و فیلم ها را مشاهده کنند. برنامه جدید اسنپ چت بیش از یک میلیارد بار توسط کاربران در سراسر جهان بارگیری شده است و امتیاز ۴٫۸ از ۵ را در Google Play کسب کرده است.

مقایسه اسناب چات و اینستاگرام:

اسناب چات و اینستاگرام دو رقیب قدرتمند هستند ، اینستاگرام در حال حاضر یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است که هر روز در حال پیشرفت است و ویژگی های جدیدی به آن اضافه می شود. در طرف مقابل اسنپ چت دو مورد بسیار شبیه به هم قرار دارند.

اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ راه اندازی شد و به سرعت در بین کاربران محبوب شد. می توان گفت که این محبوب ترین و محبوب ترین شبکه اجتماعی در حال حاضر است. اسنپ ​​چت نیز در اواخر سال ۲۰۱۱ رسماً راه اندازی شد و دارای ویژگی های جالب و منحصر به فردی بود.

این دو بسیار شبیه به هم هستند و یک هدف را دنبال می کنند. شباهت اصلی آنها مربوط به جهت گیری تصویر آنهاست. یعنی سعی می کنند عکس ها و فیلم های جذاب و کوتاه را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

نقاط قوت اسناب چات:

نمی توان گفت که اینستاگرام کاملاً بهتر از اسنپ چت است اما اسنپ چت ویژگی های منحصر به فردی نیز دارد که بی نظیر است. ویژگی های اصلی این شبکه اجتماعی را می توان در دو عامل زیر خلاصه کرد.

فیلترهای جذاب و منحصر به فرد:

فیلترهای اصلی SnapChat بر اساس فناوری واقعیت افزوده ساخته شده اند که یکی از بهترین ویژگی های این برنامه است. کاربران می توانند از این فیلترها استفاده کرده و آنها را هنگام گرفتن یا عکس گرفتن با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند. فیلترهایی مانند فیلتر بازی جذاب Clash of Clans و غیره. البته او دور از درک این نیست که اینستاگرام به زودی این ویژگی را به آن اضافه خواهد کرد.

پاک کردن اکانت فیس بوک

نازنین بازدید : 4 چهارشنبه 15 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

دلایل زیادی برای حذف حساب کاربری فیس بوک وجود دارد که یکی از آنها ممکن است مربوط به مسائل امنیتی این شبکه اجتماعی باشد. در این مقاله می خواهیم نحوه حذف دائمی حساب فیس بوک را به شما آموزش دهیم. به ما بپیوند.

پاک کردن اکانت فیس بوک

حذف حساب کاربری فیس بوک می تواند به صورت موقت و دائمی انجام شود. در نوع اول ، این شخص حق دارد حساب خود را با تمام اطلاعات موجود بازیابی کند. با این حال ، اگر حساب خود را برای همیشه حذف کنید ، امکان بازیابی آن وجود ندارد.

حذف دائمی حساب کاربری فیس بوک یک فرآیند آسان است و مراحل زیادی لازم ندارد.

برای حذف دائمی حساب Facebook خود ، به صفحه حذف حساب بروید. اگر از حساب خود خارج شده اید ، اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و در صفحه جدید با پیام نمایش داده شده بر روی دکمه آبی رنگ Delete my account کلیک کنید. با انتخاب این گزینه از شما خواسته می شود رمز و کد نمایش داده شده را وارد کنید. با دنبال کردن این مراحل ، حساب شما پاک می شود.

پاک کردن فیسبوک

البته به خاطر داشته باشید که با انجام این کار ، حساب کاربری به مدت دو هفته غیر فعال خواهد بود و امکان بازیابی آن برای کاربر امکان پذیر است. اگر بعد از این دو هفته وارد سیستم نشوید ، حساب شما برای همیشه حذف می شود.

قبل از حذف دائمی حساب فیس بوک خود ، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 1. با این کار کاربر می تواند به جای حذف دائمی حساب Facebook ، موقتاً آن را غیرفعال کند.
 2. برای این کار وارد مسیر Setteings > General > Manage your account شده و از آنجا بر روی Deactivate your account کلیک کنید. برای فعال سازی مجدد اکانت تنها کافی است یک بار وارد حساب کاربری خود شوید.
 3. شما می‌توانید از داده‌های خود مانند تصاویرتان در فیسبوک پشتیبانی گرفته و پس از آن حساب کاربری خود را حذف کنید. برای این کار می‌توان از بخش تنظیمات اکانت کاربری و انتخاب گزینه Start My Archive اقدام کرد
 4. اگر مراحل حذف حساب خود را طی کرده باشید ، در صورت پشیمانی از ورود به سیستم ، تا دو هفته به شما فرصت داده می شود تا حذف دائمی حساب خود را لغو کنید.
 5. اگر پس از ۱۴ روز پشیمانی حساب فیس بوک خود را برای همیشه حذف کنید ، هیچ راهی برای بازیابی حساب شما وجود ندارد.
 6. با حذف حساب ، برخی از فعالیت ها مانند پیام های ارسالی برای کاربران دیگر باقی می ماند.

تعداد صفحات : 13

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 127
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 95
 • باردید دیروز : 35
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 135
 • بازدید ماه : 201
 • بازدید سال : 789
 • بازدید کلی : 1,290