loading...

خرید کادو تولد

قبل از اینکه وارد بحث اصلی خود شویم ، بگذارید توضیح مختصری در مورد کپشن تازه واردان به دنیای اینستاگرام ارائه دهم. کپشن متنی است که در زیر پست اینستاگرام ظاهر می شود. این عنوان می تواند تا ۲۰۰۰ نویسه

کپشن اینستاگرام چیست و چه مدت می تواند دوام داشته باشد؟

نازنین بازدید : 4 شنبه 04 ارديبهشت 1400 نظرات (0)

قبل از اینکه وارد بحث اصلی خود شویم ، بگذارید توضیح مختصری در مورد کپشن تازه واردان به دنیای اینستاگرام ارائه دهم.

کپشن متنی است که در زیر پست اینستاگرام ظاهر می شود. این عنوان می تواند تا ۲۰۰۰ نویسه طول داشته باشد و از شکلک های مختلف استفاده شود. همچنین می توانید حداکثر ۳۰ هشتگ مختلف را در کپشن قرار دهید. البته این بدان معنا نیست که شما می توانید از عنوان های شکلک و هشتگ در عنوان خود تا آنجا که می توانید استفاده کنید. در عوض ، باید عنوان خود را به گونه ای بنویسید که توجه مخاطب را جلب کند ، خوانایی آن آسان باشد و مخاطب را به تعامل ترغیب کند.

متن کپشن اینستاگرام تاثیرگذار

 

به خاطر داشته باشید که متن کپشن هویت شما (یا مارک تجاری شما) را نشان می دهد و بنابراین باید هنگام نوشتن آن دقت کنید. باور کنید که یک عنوان خوب می تواند تأثیر زیادی در سرگرمی مخاطبان شما داشته باشد و واکنش آنها نسبت به پست شما را چند برابر کند.

چرا نوشتن کپشن خوب در اینستاگرام مهم است؟

شما می توانید عکس های زیبایی را در صفحه اینستاگرام خود ارسال کنید. اما وقتی برای تصاویر خود کپشن یا توصیف خوبی نمی نویسید ، فرصت طلایی را از دست می دهید. با کپشن های خوب ، پست های شما بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد و از آنها لایک بیشتری خواهید گرفت. علاوه بر این ، یک عنوان خوب احتمال تعامل و اظهارنظر مخاطبان درباره شما را افزایش می دهد.

چگونه برای کپشن های اینستاگرام خود، متن های جذاب بنویسیم؟

این موضوعی است که بارها در اینستاگرام به اثبات رسیده است. در واقع ، اینستاگرام اکنون پست های دیگران را براساس محبوبیت به شما نشان می دهد. و اگر نگاهی دقیق به پست های بالاتر در صفحه اصلی اینستاگرام خود بیندازید ، متوجه می شوید که پست هایی با کپشن های بهتر معمولاً از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و در صفحه شما دارای رتبه بالاتری هستند. این به این معنی است که پست هایی که دارای کپشن خوب هستند به احتمال زیاد برای کاربران دیگر نشان داده می شوند. در واقع ، به راحتی می توان گفت که مردم به محتوای متنی تصویر علاقه بیشتری دارند تا خود تصویر.

علاوه بر این ، این کپشن به شما امکان می دهد هشتگ های مختلف را به پست خود پیوند دهید. همانطور که احتمالاً می دانید ، این هشتگ ها یافتن شما را برای کاربران آسان می کند و در نتیجه در طولانی مدت تأثیر مستقیمی بر تعداد دنبال کنندگان شما دارد.

۱۲ نکته برای نوشتن متن های عالی برای کپشن ها در اینستاگرام

حالا که در مورد اهمیت نوشتن کپشن صحبت کردیم ، بیایید ببینیم متن کپشن خوب باید شامل چه ویژگی هایی باشد و چه نکاتی باید باشد.

مخاطبان خود را بشناسید

کدام دسته از ۷۰۰ میلیون کاربری که هر ماه در اینستاگرام فعال هستند ، مشتریان و مخاطبین شما هستند؟ بله ، بدیهی است که اولین قدم برای نوشتن متن های زیبا و موثر برای پست های اینستاگرامی خود ، شناخت دقیق مخاطبان شماست.

سعی کنید پاسخ این س questionsالات را برای دنبال کنندگان خود در اینستاگرام پیدا کنید: بیشتر آنها چه جنسیتی هستند؟ آن ها چند ساله هستند؟ آنها کجا زندگی می کنند؟ شغل آنها چیست؟ آنها به چه چیزی علاقه مند هستند؟

تنها هنگامی که از پاسخ این سالات مطلع شوید ، می توانید محتوای مناسب و مطابق با سلیقه و نیاز مخاطبان خود را در اختیار آنها قرار دهید. با شناخت مخاطبان ، می فهمید که چگونه با آنها ارتباط برقرار کنید و در مورد سبک متن های خود تصمیم بگیرید.

پیام خود را بشناسید

مشکل شما فقط به شناخت مخاطب ختم نمی شود. شما همچنین باید پیام خود را بدانید. این بدان معنی است که می خواهید آنچه را می خواهید به مخاطب انتقال دهید. این مورد هم در صفحات شخصی و هم در صفحات تجاری اعمال می شود.

یافتن پاسخ این س questionsالات به شما در مسیر شناخت خود کمک می کند: اعتقادات و ارزشهای شما چیست؟ با چه چیزی مخالف هستید؟ چه خصوصیاتی بهترین توصیف شما را دارند؟

فرض کنید شما یک صفحه مربوط به جهانگردی دارید. به عنوان مثال ، یک آژانس مسافرتی … بنابراین صفتهایی مانند جسورانه ، کنجکاو و ماجراجویانه می توانند شما را به خوبی توصیف کنند و رابطه خوبی بین شما و مخاطبان شما ایجاد کنند.

پیام موجود در صفحه شما برای مخاطبان شما نیز می تواند به صورت دعوت نامه سفر باشد. دعوت نامه ای برای امتحان چیزهای جدید و تفریح ​​در کنار خانواده و دوستان. اما با چه چیزی مخالف هستید؟

واضح است: با تنبلی و بی علاقگی به تجربه چیزهای جدید. من فکر می کنم با این مثال شما به خوبی می فهمید که شناخت پیام خود و اهمیت آن تا چه اندازه مهم است.

در آخر ، به یاد داشته باشید که کاربران اینستاگرام به طور کلی انتظار زیادی از پیام های رسمی و خشک ندارند و فضای صمیمی و صمیمی را ترجیح می دهند. به همین دلیل خوب است که در متن کپشن های خود بسیار راحت و صمیمی صحبت کنید ، از شوخ طبعی استفاده کنید و شخصیتی جذاب نشان دهید.

نمونه بسیار خوب ایرانی آن مارک بیسکوییت گرجی است که معمولاً با عکسهای خلاقانه خود کپشن های جذابی می سازد و در نتیجه تأثیر مضاعفی بر مخاطب می گذارد. به تصویر زیر نگاه کنید به اینکه چگونه یک پیام خوب به صورت متن هوشمندانه به مخاطب منتقل می شود و تصویر را تکمیل می کند:

 

حال بیایید به سراغ آنالوگ خارجی بیسکویت گرجی ، بیسکویت Oreo برویم. اگر هرگز نام بیسکویت Oreo را نشنیده اید ، باید به شما بگویم که این بیسکویت پرفروش ترین در ایالات متحده است. تیم بازاریابی این کوکی واقعاً در شبکه های اجتماعی موفق بوده و آنها از طنز به خوبی برای انتقال داستان های خود استفاده می کنند. متن تصویر به شرح زیر ترجمه شده است: یک قدم کوچک برای میان وعده ها (که اشاره ای است به سخنان اولین فضانوردی که قدم در ماه گذاشت).

چگونه برای کپشن های اینستاگرام خود، متن های جذاب بنویسیم؟

به اندازه پست خود فکر کنید

به یاد داشته باشید که بیشتر افراد خیلی سریع و یکی پس از دیگری به پست های اینستاگرام نگاه می کنند. در واقع آنها نمی خواهند وقت زیادی را برای خواندن مقاله بگذرانند. بنابراین بهتر است تا آنجا که ممکن است متن های کوتاه برای انتشارات خود بنویسید. البته زیاد نیست.

به عنوان مثال ، بیایید به یک پست از تسلا موتورز نگاه کنیم. تسلا یک شرکت پیشرو آمریکایی در زمینه تولید وسایل نقلیه الکتریکی است. ارسال همانطور که مشاهده می کنید ، کپشن که شرکت برای عکس خود انتخاب کرده بسیار ساده و کوتاه است: بیایید کمپ بزنیم … متنی که اگرچه به تصویر معنا می بخشد ، خواندن آن چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد.

حال بیایید نمونه ایرانی آن را بررسی کنیم. Xuan یک صفحه اینستاگرام است که نقاشی های جذاب را با نوشته های طنز منتشر می کند کپشن یکی از پست های این صفحه فقط یک کلمه است: “گوگول” … و این یک کلمه تأثیر بسزایی در جذابیت این تصویر برای مخاطب دارد. من موافق نیستم؟

 

با این حال ، همانطور که گفتم ، هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید متن پست های شما باید کوتاه باشد. کاملاً طبیعی است که برای اینکه بتوانید تصاویر خود را توصیف کنید و حتی جذابیت بیشتری داشته باشید ، گاهی مجبورید کپشن های طولانی تری را با توضیحات بیشتری بنویسید.

در واقع ، پیشنهاد ما این است که اگر داستان جالب یا داستانی در رابطه با تصویر دارید ، فراموش نکنید که آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال ، به تصویر زیر نگاه کنید. ممکن است عکس در نگاه اول برای شما جالب باشد اما مطمئناً توضیحات زیر آن و آمار ارائه شده می تواند جذابیت کل پست را برای همه ما افزایش دهد.

 

 

حالا بیایید به یک تصویر با کپشن طولانی تر نگاه کنیم. توجه داشته باشید که در این تصویر ، اگر همه چیز در کپشن ارائه نشده باشد ، چقدر همه چیز برای ما گنگ است:

 

مهمترین کلمات را در ابتدای پست اینستاگرام خود قرار دهید

هنگامی که کاربر آخرین پست های اینستاگرام را مرور می کند ، فقط چند خط اول هر پست را می بیند و برای خواندن اطلاعات بیشتر باید روی گزینه بیشتر کلیک کند. این بدان معناست که اگر ابتدای متن شما به اندازه کافی برای مخاطب جذاب نباشد ، او هرگز بقیه متن آن را نخواند. بنابراین ، باید هنگام نوشتن ابتدای کپشن های خود دقیق باشید.

چند خط اول متن خود را به گونه ای بنویسید که توجه کاربران به آن جلب شود و آنها برای ادامه خواندن کنجکاو شوند.

نمونه بارز آن را می توان در صفحه اینستاگرام انتشارات نیلوفر مشاهده کرد. به متن کپشن توجه کنید. اولین پیام نیلوفر دعوت مخاطبان برای گفتگو در مورد کتاب شازده کوچولو بود و تنها پس از آن دعوت کمی در مورد کتاب و نویسنده آن صحبت کرد.

چگونه برای کپشن های اینستاگرام خود، متن های جذاب بنویسیم؟

به طور مناسب و با دقت از هشتگ های اینستاگرام استفاده کنید

آمارها نشان می دهد که استفاده از حداقل یک هشتگ در کپشن های اینستاگرام باعث می شود که پست ها به طور متوسط ​​۱۲٫۶٪ بیشتر باشد. بنابراین هشتگ ها یک عامل بسیار تأثیرگذار در دسترسی پست های شما هستند. با این حال ، هرگز نباید از آنها بی هدف استفاده کنید.

اولین نکته ای که هنگام استفاده از هشتگ باید به خاطر داشته باشید این است که معمولاً خواندن آن از متن ساده دشوارتر است. بنابراین ، هنگامی که از هشتگ های متعدد به طور متوالی در متن استفاده می شود ، کاربر در نهایت گیج می شود و احتمال دارد برخی از متن ها را رد کند.

نکته دیگر مناسب بودن هشتگ های مورد استفاده است. وقتی هشتگ شما ارتباط چندانی با پست ندارد ، به نوعی کاربران را آزار می دهد. زیرا این پست باید شما را در جای اشتباه ببیند. مطمئن باشید که بازخورد هیچکس مثبت نخواهد بود.

آخرین نکته ای که باید هنگام نوشتن هشتگ به خاطر بسپارید محبوبیت هشتگ است. همیشه سعی کنید محبوب ترین ها را هنگام انتخاب هشتگ پیدا کنید. چرا؟ زیرا وقتی کاربری از هشتگ در پست های خود استفاده می کند ، اینستاگرام آن را تشخیص می دهد و سعی می کند با همان هشتگ محتوا را نمایش دهد. بنابراین هرچه از هشتگی که محبوبیت بیشتری داشته باشید ، توسط سایر کاربران بیشتر دیده خواهید شد.

با تمام آنچه گفته شد ، ممکن است لازم باشد از هشتگ های زیادی در کپشن خود استفاده کنید. در چنین مواردی ، دو راه حل وجود دارد که می تواند متن کپشن شما را واضح تر کند:

۱٫ هشتگهای خود را از بقیه متن جدا کرده و در انتهای کپشن قرار دهید. همچنین فاصله داشتن بین هشتگ ها و متن اصلی نیز خوب است. نمونه ای از چنین روشی را می توانید در پست های اینستاگرام در سایت ما (ویدئوگرام) مشاهده کنید.

 

۲٫ همه هشتگ های خود را در متن عنوان قرار ندهید. برخی از آنها را در قسمت نظرات وارد کنید. توجه داشته باشید که این روش همچنان بر روی هشتگ های شما تأثیر می گذارد و در صفحات مرتبط نمایش داده می شود. اما متن شما دیگر پر از هشتگ نخواهد بود و شلوغ نخواهد شد.

در پست اینستاگرام خود س orال یا پرسشی را مطرح کنید
یکی از ساده ترین راه ها برای دریافت نظرات بیشتر در مورد یک پست این است که از پیروان خود سوالی در عنوان خود بپرسید یا از آنها درخواست کنید. به عنوان مثال ، می توانید از مخاطبان خود بخواهید که نه یا نه بگویند ، یا آنها را به اظهارنظر درباره موضوعی دعوت کنید. هر سوال یا درخواستی دارید ، در هر صورت ، احتمال تعامل شما افزایش می یابد.

یک رویداد بسیار موفق که شخصاً شاهد آن بودم ، پست تبریک روز شعر ، منتشر شده توسط شرکت قطار فدک بود. در این پست از مخاطبان خواسته شده است که در یک رابطه خانوادگی شرکت کنند.

 

 

مثال جالب دیگر آزمایشات غذایی اسنپ فود است.

چگونه برای کپشن های اینستاگرام خود، متن های جذاب بنویسیم؟

 

 

سایر کاربران را به کپشن خود اضافه کنید

قابلیت آدرس دهی یا ذکر یکی از ویژگی های اینستاگرام است که می تواند تأثیر بسیار مثبتی در تعاملات سایر کاربران با شما داشته باشد.

بنابراین اگر یک کاربر اینستاگرام را در پست خود معرفی می کنید یا مقاله خود را برای شخص خاصی می نویسید ، حتماً با استفاده از علامت @ مستقیماً شخص را خطاب قرار دهید. به این ترتیب ، اینستاگرام خود او را از وجود پست شما مطلع می کند. بنابراین مطمئن باشید که او پست شما را می بیند و در قسمت نظرات پاسخی می دهد. توجه داشته باشید که هنگام تماس با شخصی ، پیروان آن شخص به احتمال زیاد پست شما را نیز می بینند.

البته نیازی به ذکر دیگران در کپشن اصلی نیست. می توانید کاری کنید که مردم از دوستان خود نام ببرند. نمونه بارز آن را می توان در انتشارات آژانس مسافرتی قایق مشاهده کرد

ریحان با هدیه دادن همین کار را می کند. با توجه به تکرار مداوم این نوع انتشارات ، می توان فرض کرد که این روش نظرات خوبی برای آنها دارد.

 

 

در کپشن خود از امواج استفاده کنید

آیا استفاده از امواج در کپشن اینستاگرام خود اشکالی ندارد؟ این امر تا حدی به نوع صفحه شما بستگی دارد ، اما نمی توان انکار کرد که نمادهای متحرک جذاب می توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند و راهی عالی برای انتقال حس هویت در کپشن اینستاگرام هستند. آره! بدون شک ، استفاده از شکلک ها در متن کپشن ها متن شما را متنوع تر ، سرگرم کننده تر و جذاب تر برای کاربران خواهد کرد.

در مثال ها می توانید نمونه های زیادی از استفاده از امواج را در متن کپشن پیدا کنید. دیدن این نمونه ها که متعلق به مارک های بزرگ نیز هستند ، مطمئناً باعث می شود ترس شما از استفاده از این امواج برطرف شود. علاوه بر این ، نمونه دیگری از این مورد را می توان در صفحه اینستاگرام چیلیوری مشاهده کرد.

 

سعی کنید از نقل قول استفاده کنید

برخی از کاربران محتوای منحصر به فرد و نه کلیشه ای را به اشتراک می گذارند و شاید این نقل قول شخصی از عنوان باشد. زیرا GoPro غالباً از محتوای تولید شده توسط کاربر در کپشن اینستاگرام خود استفاده می کند.

یا این کپشن ممکن است نقل قولی از یک شخص مشهور باشد

لحنی صمیمی در متن عنوان خود داشته باشید

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 127
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 16
 • باردید دیروز : 35
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 56
 • بازدید ماه : 122
 • بازدید سال : 710
 • بازدید کلی : 1,211